Český den boje proti rakovině

13.05.2017

Dne 10. května se vybraní žáci 9. ročníku zúčastnili sbírky, která měla podpořit boj proti jedné z nejzákeřnějších nemocí, proti rakovině. Byl to již 21. ročník veřejné sbírky, jejímž cílem je informovat veřejnost o možnostech prevence rakoviny a získat prostředky na boj proti této nemoci.

Letos byl Český den proti rakovině zaměřen na prevenci proti oblasti nádorů hlavy a krku. Jenom v rámci této diagnózy přibývá v ČR ročně kolem 2000 nových pacientů.

Žáci 9. třídy měli za úkol nabízet žlutou květinku s modrou stužkou, kterou si kupující mohou připnout na oděv a dát tak najevo, že tuto prospěšnou akci podpořili. Nejprve jsme se pohybovali po celých Němčicích a pak jsme se přesunuli do naší základní školy. Tam jsme prodávali jak po chodbách, tak v jednotlivých třídách. Květinku si kupovali i ti nejmenší žáci.

V akci jsme byli od 8 do 14 hodin a celkem jsme prodali více než 200 žlutých květin. Akci podpořili i učitelé. Minimální cena kvítka byla 20 Kč, ale mohli jste přispět i větší částkou. Většina květin se prodala ve škole, protože žáci měli o akci velký zájem. Také lidé na ulici byli celkem příjemní a naši akci podpořili. Všem, kteří se do této sbírky zapojili, moc děkujeme.

Lucie Bilíková