en-Krajské finále soutěže Eurorebus

25/04/2017

10. dubna 2017 jsme jeli reprezentovat naši školu do Olomouce na krajské finále soutěže Eurorebus Junior, ve složení Jan Mitana (4.A), Jakub Konečný (3.B), já, Dominik Majer (5.B) Po příchodu do školy jsme společně s paní asistentkou Chalánkovou šli na nádraží. Jeli jsme rychlíkem a kolem deváté jsme přijeli do Olomouce.

Soutěž se konala v kongresovém sále Regionálního centra. Pořadatelé nás přivítali, rozdali časopis National Geographic a přidělili našemu týmu číslo. Soutěž začala v 10:00 hodin. Moderátor nám představil zakladatele soutěže, za chvíli ze sálu odešli žáci, kteří v tuto dobu nesoutěžili. Asistenti pořadatelů nám rozdali testy s otázkami a záznamový arch, do kterého jsme psali odpovědi. Konkurenčních týmů v naší kategorii junioři bylo celkem 6 z různých měst Olomouckého kraje. Já jsem se otázek trochu bál, ale dohromady s Kubou a Honzou jsme znali s jistotou 27 ze 30 otázek, u třech otázek jsme tipovali. Časový limit byl 35 minut, my jsme test odevzdali 12 minut před koncem. Potom jsme čekali před sálem v restauraci.

Po skončení všech kategorií jsme mohli zpět vstoupit do sálu a vyslechnout si výsledky. Náš tým skončil na druhém místě, každý z nás dostal dárkovou tašku s cenami.

Tímto druhým místem jsme si vybojovali postup do celostátního kola, které se bude konat v červnu v Praze.

Dominik Majer, 5. B

Dominik Majer (5.B), Jan Mitana (4.A) a Jakub Konečný (3.B)

2. místo

Postup do celostátního finále - 5. června TOP Hotel Praha.