en-Naše tipy z YouTube

17/03/2017

MenT

Český YouTuber

Pravé jméno: Jan Macák

Kanály: Ment, Mentlive

Datum narození: 27. 7. 1997

Nejsledovanější videa: The best of Me(nT) - 2014, Vadak je můj táta, Mám zelené vlasy

MenT se nachází mezi nejsledovanějšími českými youtubery. Momentálně jeho kanál sleduje okolo 900 000 odběratelů. Pochází z Pardubic, velmi rád si utahuje z Hradce a samozřejmě i z celé Moravy, ale opravdu to myslí jen ze srandy. První video, které je přístupné na jeho hlavním kanálu, nese název Minecraft - Past na griefery, bylo vydáno 10. 4. 2011. Jak je již z názvu patrné, jedná se o herní video, konkrétně o Minectaft, na němž začínal.

Asi po roce přišel na svět první vlog, v němž je i Dogg, neboli Tomáš, který se objevuje v jeho videích nejčastěji ze všech přátel. Rád cestuje, mnohdy i díky spolupráci ze společností Asus. Ještě více vstoupil do povědomosti lidí potom, co vyhrál soutěž s Milkou a musel si obarvit vlasy nazeleno. Novinkou na jeho vedlejším kanále jsou denní vlogy, které si oblíbila značná část publika. Zahrnují jeho běžný život i pracovní schůzky. Doporučuji zhlédnout pár videí, například sérii HTC Vive, Hong kong Adventure, To nebo to atd.


GoGoManTV

Slovenský YouTuber

Pravé jméno: Daniel Sebastián Štrauch

Kanály: GoGoManTv, GogosVlog

Datum narození: 24. září 1996 (20 let)

Nejsledovanější videa: MÜSLI, GoGo´s Vlog Number.Final - Make-Up Tutorial!, THE SIMS 4 IN REAL LIFE - SKETCH

GoGoManTv patří k nejodebíranějším youtuberům na slovenské, ale i české scéně. Jeho kanál sleduje okolo 1 540 000 odběratelů. Na hlavním kanálu naleznete především let´s playe, ale i vlogy, ochutnávky a spoustu dalších originálních videí. Má i vedlejší kanál zaměřený na denní vlogy. Tento kanál čítá asi 495 000 subs (1. 10. 2016). K nejsledovanějším sériím patří Garage show, Minecraft, Mafia... První zveřejněné video na zmiňovaném kanále se nazývá Minecraft - Party Boy. Bylo vydáno 30. 12. 2011. Za jeho hlášku se považuje "Šiška". Ta se objevovala především ve starších videích. V roce 2015 se zúčastnil akce zvané Utubering, kde byl zvolen jako nejlepší youtuber na československé scéně. 20. 11. 2015 mu vyšla knihy GOGO - Chalan z internetu (GOGO - Kluk z internetu). Tato kniha se během pár dní stala jednou z nejprodávanějších na Slovenku. 20. 11. 2015 vydal svůj první hudební videoklip jako poděkování za 1 000 000 odběratelů jménem MÜSLI a ten se během krátké doby stal jeho nejsledovanějším videem. Dnes má již přes 7,5 mil. zhlednutí. V únoru vydal českou verzi jeho již zmiňované knížky.

Marty

Český YouTuber

Pravé jméno: Martin Ulč

Kanály: Marty

Nejsledovanější videa: Nejlepší (Official music video), Parodie youtuberů, S hudbou vs. bez hudby

Martyho tvorba se skládá převážně ze sketchů. Nejoblíbenější série jsou Dupsmash, S hudbou vs. Bez hudby a Slova do slova. I když mají jeho videa dobrou kvalitu, jsou promyšlená a propracovaná není moc známý má "pouze" 61 000 odběratelů. Jeho první sledovatelné video vydané 25. 11. 2013 je I am back. Martymu je 15 let a bydlí v okolí Prahy, určitě by si zasloužil více odběratelů.


Nela Macenauerová a Adriana Kotulová