Florbal ve Vyškově

13.06.2018

1. června, se žáci naší základní školy v Němčicích nad Hanou zúčastnili florbalového turnaje ve Vyškově na Moravě, jenž nesl název Open air. Open air proto, že se hrál pod širým nebem.

Ještě týden před turnajem nebylo zcela jisté, zda se naši sportovci turnaje zúčastní, jelikož bylo přidáno ještě jedno páteční vystoupení na školní akademii. Na turnaj se nakonec jelo a to brzy ráno vlakem. Při příjezdu našich florbalistů se dohrával poslední zápas první skupiny, proto se kluci rychle převlékli, rozcvičili a naskočili na hrací plochu, aby odehráli první zápas proti Ivanovicím na Hané. Zápas byl napínavý, naši nakonec vyhráli v poměru 4:2. Zápasy byly pro naše hochy dobře vylosované, protože neměli dva zápasy hned po sobě, takže se mohli zregenerovat na každý následující zápas. Druhý zápas byl velice vyrovnaný, nakonec ale zápas ovládli naši letošní absolventi, Michal Petroš, Josef Suchoň a skvělý gólman Pavel Holík, jenž v tomto zápase pochytal všechny střely. Zápas proti Bučovicím tedy dopadl 2:0 pro Němčice. Na poslední zápas 2. skupiny si naši moc nevěřili, jelikož hráli proti víťězi loňského ročníku tohoto turnaje. I přes obavy, hoši neudělali panu učiteli Pozdíškovi ostudu a zápas vyhráli zásluhou Josefa Suchoně, který dal hned tři góly. Ke konci tohoto zápasu se ještě trefil spolužák dvou již zmiňovaných absolventů Vlastimil Palíšek, čimž upravil skóre na konečný výsledek 4:2. Po odehrané skupině, kterou naši hráči vyhráli, proběhli dovednostní soutěže. V soutěži rychlosti s míčkem na holi se umístíl na čtvrtém místě Vlastimil Palíšek, v soutěži o přesnost vybojoval 8 bodů Michal Petroš a nájezdy ovládli Josef Suchoň, Michal Bosák a Jiří Večeře. Naši florbalisté tedy vyhráli vše co mohli, místo v semifinále však museli přenechat jinému týmu, z důvodu už probíhajícího představení školní akademie. Naši kluci se tak rozloučili s pravděpodobným vítězstvím a deváťáci i s florbalem na základní škole.

 

Naši školu reprezentovali v bráně Pavel Holík, v obraně Vlastimil Palíšek a Michal Petroš a v útoku Josef Suchoň, Michal Bosák a Jiří Večeře.

                                                                             Josef Suchoň, Michal Petroš