JAK SI VEDLI LETOS NAŠI FLORBALISTÉ ?

25.01.2018

NEJMLADŠÍ ŽÁCI - PÁŤÁCI - na okresním přeboru porazili: ZŠ Hvozd 7:1, ZŠ Plumlov 7:2, ZŠ Konici 13:0, ZŠ Nezamyslice 7:3 - to byl náš nejtěžší soupeř a pan ředitel Jordán se na nás hodně připravoval a věřil, že jeho svěřenci konečně proti nám uspějí. Ale naše páťáky nikdo nezastavil ani v okrese, a dokonce ani pak v kraji - kluci vyhráli všechno!

Krajské přebory se konaly v Hranicích. Kluci vyhráli všech 5 zápasů ve skupině a postoupili do finále s vítězem druhé skupiny a i zde se jim zadařilo - vítězství 3 : 2 a postup na republiku. Po zásluze jsme měli pak v all-stars týmu, týmu hvězd, vybraného brankaře Michala Rudyka, útočníka Míšu Bosáka a nejlepším střelcem turnaje byl Jirka Večeře. No a hrálo se 3+1, takže ten poslední z naší čtveřice - Honza Rozehnal -sice nikam vybrán nebyl, ale pro nás byl nepostradatelný - góly přes něho prostě nepadaly. Sami by to ale neuhráli, aby si vydechli, tak tu byli skvělí náhradníci: Prokop Držálek, Honza Mitana, Roman Mitana, Matyáš Hruban, Lukáš Dvořák, Honza Jeřábek, Adam Novotný, Jáchym Trnka.

MLADŠÍ ŽÁCI - SEDMÁCI a ročník 2004:

Naši kluci porazili: Plumlov 6:1, ZŠ Horáka PV 4:1 a díky tomu vyhráli okrsek.

Ve finálové skupině porazili: ZŠ Jana Železného 5:3

ZŠ Palackého 3:1

a v boji o 1. místo hráli s Reálným gymnáziem Prostějov 3:3 a o vítězi musely rozhodnout nájezdy. Za nás proměnil jen Tomáš Lechner a z gymnázia proměnili nájezdy dva kluci. Ale být ze 17 škol druzí, to není špatné. A chlapci navíc hráli velice pohledný florbal a všichni nám fandili.

Sestava: v brance Michal Rudyk, v obraně výborný Ondra Mitana a Radek Novotný, v útoku Tomáš Lechner, Matěj Svoboda, dál Honza Buriánek, Honza Lenert, Lukáš Vaculík, Lukáš Lechner, David Žondra, Michal Vysloužil.

Jiří Pozdíšek   

NAŠE CESTA ZA FLORBALOVÝM SNEM

SKONČILA V OKRESNÍM KOLE

Od loňského turnaje v Ostravě jsme už jako deváťáci sehraným týmem a to jsme chtěli dokázat i v tomto školním letošním roce.

V okrsku jsme se utkali nejprve s Protivanovem. Soupeře jsme jasně přehráli. Byla vidět naše dlouhodobá zkušenost a sehranost. Vyhráli jsme 9:1. Poté jsme hráli se ZŠ Horáka. Tento zápas byl už trochu těžší. Nehráli jsme dobře od začátku a měli velké problémy. O přestávce jsme se ale dali do kupy, začali opět s naší kombinační a rychlou hrou a vyhráli 5:2. Posledním soupeřem v okrsku bylo GJW Prostějov. S touto školou jsme mívali každý rok problém, vítězili jsme vždy těsně. Letos to bylo jiné. 90 % hrací doby jsme měli balonek na svých hokejkách a zápas ovládli jednoznačně 8:0 a potvrdili jsme tak postup do okresního kola.

Tam jsme v základní skupině nejprve porazili CMG Prostějov. Soupeř měl v bráně skvělého brankáře chytajícího za prostějovský florbalový tým. S tímto faktem jsme byli obeznámeni a na branku sypali jednu střelu za druhou. Zápas skončil 2:0 pro nás. Následně jsme vlétli na doposud nejlepšího soupeře ZŠ Melantrichova. Na této škole je spoustu hokejistů, kteří hrají tvrdý florbal a těžce se odstavují od balonku. Naštěstí nás podržel skvěle chytající Pavel Holík. Hokejovou školu jsme po tvrdém boji porazili 5:3.

Ve finále na nás čekalo RG Prostějov. Po poločase jsme vedli 1:0, ale pak jsme odstoupili od naší hry, zatáhli se na polovinu hřiště a bránili. Soupeř nás dostával pod větší a větší tlak. Inkasovali jsme tři branky a konečný výsledek byl 2:3 v náš neprospěch. Skončili jsme tedy na 2. místě v okrese, ale bylo to pro nás zklamání

Za školní tým nastupovali: Pavel Holík, Michal Petroš, Vlastimil Adam Palíšek, Filip Antel, Zdeněk Chalánek, Josef Suchoň a Michal Rudyk.

Filip Antel, 9. třída