Knižní tip

17.03.2017

Adarlanský zabiják. Od dětství byl, tedy vlastně byla cvičena k jedinému účelu a to k zabíjení.

Celaena Sandothien i přesto, že je nejobávanější zabiják udělala chybu a proto skončila v solných dolech v Endovieru. To je obávané místo, kde lidé přežívají několik měsíců natož rok. Naštěstí v tu dobu král pořádá turnaj vrahů a nejlepší z nich mu poté bude sloužit a dělat za něho špinavou práci. Celaenu z dolů vytáhne samotný korunní princ Dorian Havilliard. Nabídne jí, že když ho bude reprezentovat v turnaji a poté několik let pracovat pro krále, tak získá svobodu. Ovšem pokud nevyhraje, vrátí se zpět do dolů kde ji čeká jistá smrt. Nezbývá jí než nabídku přijmout. Aby byla méně nápadná, bude vystupovat pod titulem Lady Lilian. Jejím patronem se sice nestane udatný rytíř, ale kapitán stráží jménem Chaol Westfall.

Během týdnů bude Celaena trénovat a skládat různé zkoušky, jako třeba: rozpoznávání jedů, stopování, lukostřelbu a další, na které není sama, protože jí pomáhá duch zemřelé vílí královny, kterého probudila v její hrobce při bádání po tajemných chodbách. Během turnaje je zabito několik soupeřů. Na různých místech v hradě byla vyobrazena znamení sudby. Stejná znamení se začala objevovat na místech vražd Celaeniných soupeřů.

Co jsou to znamení sudby a jak to se vším souvisí? Jak se vyřeší trojúhelník mezi Dorianem, Chaolem a Celaenou? A co teprve záhada kolem ducha mrtvé vílí královny? Jsou záhady, které se budou muset vyřešit a tajemství, která musejí vyplout na povrch. To už si musíte přečíst sami.

Tereza Skaličková za pomoci Václava Kubíčka