Krajský turnaj ve florbale

20.12.2017

Tento turnaj se konal 6. prosince v Přerově. Cestovali jsme vlakem. Poté jsme šli pěšky do sportovní haly, kde jsme se převlékly do dresů.

Jeden poločas trval 9 minut a hrálo se 4 hráčky plus brankař, neboli 4+1.

Turnaje se celkem zúčastnilo 5 družstev včetně nás. My tedy ZŠ Němčice nad Hanou, Přerov u Tenisu, Údolí Desné (Přerov), Přerov Za Mlýnem a Olomouc.

Nejtěžší zápas pro nás byl s Přerovem (U Tenisu) a Olomoucí, protože tyto školy byly velice zkušené a hráčky očividně měly trénink vícekrát týdně.

První zápas byl s Přerovem Za Mlýnem, který jsme vyhrály 2:1. Pro nás asi nejlehčí zápas, ale všechny zápasy byly velice těžké.

Druhé utkání jsme hrály proti Údolí Desné a opět vyhrály 2:1.

Třetí zápas jsme hrály s Přerovem U Tenisu. Tady jsme pouze remizovaly 1:1. Byl to pro nás jeden z nejtěžších a nejnáročnějších soupeřů, protože náš tým měl pouze jen jednu silnou čtveřici a soupeř měl více hráček, které střídal, a tudíž jsme byly naprosto vyčerpané.

Čtvrtý a poslední zápas jsme hrály s Olomoucí. Jelikož to byl poslední zápas, tak jsme byly vyčerpané. Soupeřky jsme zatlačily, měly jsme několik šancí na gól, ale bohužel se nám ho nepodařilo vstřelit a zápas skončil nerozhodně 0:0.

Na výsledcích je vidět, že padalo málo gólů, protože týmy se zaměřily na pevnou obranu. Skoro u všech zápasů, hlavně proti Přerovu, se nám zdálo, že rozhodčí nepíská správně. Kdyby pískaly dobře, myslím si, že jsme mohly vyhrát.

Naše družstvo tak skončilo na 2. místě v kraji. Dostaly jsme diplom, pohár a tatranky. Byly jsme ale hodně zklamané, protože nám vlastně o jediný gól unikl postup do celostátního finále. Ale s odstupem času víme, že i tak jsme dosáhli skvělého úspěchu!

Gabriela Klágová, 9. třída