Masarykova lípa

29.11.2017

JAK JSME PŘISPĚLI K OBNOVENÍ REMÍZKU MASARYKOVA LÍPA

V rámci hodin mediální výchovy jsme dostali za úkol vytvořit prezentace, které se týkaly ovocných a okrasných stromů a keřů. Měli jsme tak možnost podílet se na akci, která si klade za cíl obnovit remízek Masarykova lípa.

V mnoha městech a vesnicích byly už od dob první republiky vysazovány stromy na památku prvního prezidenta Československa Tomáše G. Masaryka. Také naše město se zapojilo, ale bohužel první strom nevzešel a uschnul. Ale tak to někdy v přírodě bývá. Proto se zástupci města Němčice nad Hanou rozhodli památný strom vysadit znovu.

Akce bude probíhat na konci tohoto roku a na jaře 2018. Jak nám sdělila paní Martina Lakomá z odboru životního prostředí MÚ Němčice nad Hanou, v rámci obnovy remízku bude na původním místě vysazena lípa připomínající návštěvu prezidenta republiky T. G. Masaryka u nás v Němčicích. Strom městu věnuje firma SUEZ, Využití zdrojů, a.s. Remízek bude rozšířen do své původní velikosti a obohacen o nové stromové i keřové patro.

Bude vysazena tzv. liniová zeleň podél polních cest za družstvem směrem na Pivín a také podél polní cesty vedoucí k remízku. Výsadba stromořadí ovocných a polních dřevin bude doplněna keři a bylinami, které budou vytyčovat přístupové koridory do volné, převážně zemědělské krajiny.

Celkem bude vysazeno 172 stromů a 393 keřů.

V mediální výchově jsme tedy dostali vytvořit prezentace k jednotlivým stromům a keřům. Každý k tomu přistoupil po svém a my dvě jsme měli za úkol závěrečnou redakci.

Jak se nám to povedlo, můžete posoudit sami.

Aneta Luběnová a Klára Masaříková