Taneční pro základku

14.11.2017

Taneční kurz má většina z nás spojený s návštěvou střední školy. V Němčicích nad Hanou ale každý druhý rok pořádá město ve spolupráci se školou pro žáky osmých a devátých tříd.

Během šesti večerů jsou žáci seznámeni se základními společenskými tanci, pravidly společenského chování a základy etikety.

Slavnostní závěrečná lekce připadla na sobotu 4. listopadu. Po úvodním slavnostním nástupu, při kterém většině maminek a babiček ukápla nejedna slza dojetí, si vzal slovo taneční mistr. Přivítal přítomné, zhodnotil průběh kurzu a pochválil tanečníky. Zabrnkal i na strunku ješitnosti rodičům, když pochválil píli, pracovitost a hlavně slušné vychování jejich dětí. Tak to už nezůstalo jedno oko suché.                                       Adéla Palíšková, zástupkyně rodičů

Článek vyšel i v Prostějovském večerníku, deníku a také ve Furtovníku.

Ohlasy žáků

Taneční kurz, který pro nás připravilo kulturní středisko našeho města, jsme sdíleli společně s žáky osmých tříd, každé úterý po dobu šesti týdnů. Pod vedením tanečního mistra Jiřího Hubeného a jeho asistentky jsme se naučili 12 tanců, mezi ně patřily mazurka, valčík, waltz, chacha a další. V hodinách se každému dařilo jinak, ale každý se snažil. Dívky byly oblečeny v nádherných šatech a chlapci v slušivých oblecích. Každou lekci provázely pánské a dámské volenky a také krátká přestávka, o které si dívky odpočinuly od podpatků. Během lekcí panovala vždycky dobrá nálada. V sobotu 4. listopadu 2017 se uskutečnil závěrečný večer, na který se přišla podívat spousta rodičů, známých i pedagogů. Večer byl zahájen promenádou po sále, kde dívky dostaly od chlapců růži. Potom následovala řada tanců, krátké přestávky a došlo i na soutěž. Nesmělo chybět občerstvení v podobě chlebíčků. Byl to nádherný večer a věřím, že si ho všichni moc užili.

Veronika Vládková, 9. tř.

Myslím, že tohle byly moje nejlepší taneční (zatím tedy první).

Pavel Bartošík, spolu s Terezkou Hrstkovou vítěz taneční soutěže

Taneční kurz hodnotím jako velmi povedený. Bylo to sice náročné, ale my jsme vše zvládli a na závěrečném večeru před rodiči zazářili. Jsem moc rád, že jsem něco takového mohl absolvovat. Stejně jako ostatní budu vzpomínat jen v dobrém.

Vlastimil Adam Palíšek, 9. tř.

Do tanečních se mi nejdřív nechtělo, ale kamarádky mne přemluvily. Teď jsem jim za to vděčný.

Saša Rudyková, 8. B

Některé tance byly na mne náročné, ale dokázal jsem se alespoň trochu přizpůsobit partnerce. Byl jsem rád, že kurz byl docela levný. Na závěrečném večeru jsem bohužel nebyl, ale věřím, že to všichni zvládli na výbornou.

Filip Oulehla, 8. B

Taneční mistr byl trpělivý, měl smysl pro humor, stále nás chválil. Pochválit musím i výborné chlebíčky a také věnečky od paní Palíškové.

Adam Vojtek, 8. B

Poděkování patří všem pořadatelům za příjemné prostředí a panu Jiřímu Vosičkovi za fotografování.

Všichni absolventi kurzu

TANEČNÍ 2017

Josef Suchoň, 9. třída

Byl říjen, tanečních čas,

celý měsíc tančilo se zas.

Všichni si koupili šaty a saka,

někdo koupil u Koutného,

jiní vykoupili Takka.


První lekce byla síla,

druhá už však lepší byla.

Třetí večer nás pan mistr mučil,

když nás foxtrot s polkou učil.

Lekce čtvrtá, pátá lepší byla,

kdekomu se však nelíbila.


Šestý večer jsme se pochod učili,

s tím jsme se na závěrečném večeru chlubili

a všechny rodiče jím okouzlili.Pár fotografií od pana Vosičky: