Vítězství v celostátní literární soutěži

05.10.2018

V sobotu 19. 5. 2018 byli dva žáci naší školy - Natálie Dobiášová a Tadeáš Zachrla - pozváni na vyhlášení výsledků celostátní literární soutěže MALÁ
PROSEČ TERÉZY NOVÁKOVÉ
. Zde odprezentovali své práce před odbornou porotou, ve které zasedli spisovatelé, herci a učitelé ČJ. Soutěž se koná jednou za 3 roky na počest spisovatelky Terézy Novákové, která v Proseči žila. Letos porotcové vybírali nejlepší práce ze 100 literárních příspěvků a naši malí spisovatelé byli mezi nimi. Navíc z jedné školy a z jedné třídy. Soutěžili v nejmladší kategorii 4. a 5. třída.

A jaké byly výsledky? V kategorii Próza dosáhla Natálie Dobiášová nejvyššího ocenění - a sice 1. místo! Její práce nesla název Klárčin den.
Ovšem ani Tadeáš Zachrla nezůstal nikterak pozadu! V kategorii Poezie získal se svou básní Neznámý krásné 2. místo!


Děti obdržely diplomy a hodnotné ceny. Dále navštívily domek Terézy Novákové, místní ZŠ, kde na ně čekal sváteční oběd, MÚ a muzeum dýmek. Ve škole pak spolužákům ze 4.B udělaly krásné mluvní cvičení o spisovatelce se soutěžemi a kvízy.

Bylo vidět, že jsou z výsledků soutěže nadšení. Není se čemu divit, málo komu se poštěstí mít v 11 letech takové úspěchy. Nemyslíte? Mohu potvrdit, že oba dva jsou velcí talenti a už začínají pracovat na dalších povídkách a básních. Mám z nich velkou radost! Oběma blahopřeji! Ať se jim v tom literárním tvoření daří!

                                                          
Mgr. Lenka Literová